GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kryddburkar 9478629
*
nr 947 8629
Kryddburkar
14 del, Gefle
Kondition: nagg
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 18:33:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 15:03:39
1
200 kr
8/3 14:45:32
2
Vinnande bud
9/3 17:51:33
3
300 kr
9/3 17:51:33
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:07
*
Kryddburkar
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 947 8629
Kryddburkar
14 del, Gefle
Kondition: nagg
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 15:03:39 | 1 | 200 kr |
8/3 14:45:32 | 2 | Vinnande bud |
9/3 17:51:33 | 3 | 300 kr |
9/3 17:51:33 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:07